تبلیغات
عاشقان شهدا - ارزش شهادت
شهدا شرمنده ایم
 در دنیای پرفتنه امروز كه عصر انفجار اطلاعات لقب گرفته است و در زمانه‌ای كه مرزهای جغرافیایی، معنا و مفهوم پیشین خود را در ساختار جدیدی از معرفت و تحول مبنایی در حیات بشری، رفته رفته از دست می‌دهند و اقتدار ملی هر كشور در بعد فرهنگی آن جلوه و ظهور می‌یابد، پاسداری از ارزش‌های فرهنگی، رویكردی واقع‌بینانه و استراتژیك خواهد بود. چنین است كه هر ندایی از رهایی و هر پرچمی از آزادگی در گستره گیتی، مورد هجوم توفان‌‌های زهرآگین اتحادیه جهانی زر و زور و تزویر قرار می‌گیرد.
    در این میان، رسالت همه آنانی كه به عدالت، آزادی و رهایی می‌اندیشند و به آرمان بزرگ پیامبران ایمان دارند، آن است كه از فرهنگ ایستادگی و وارستگی در این تهاجم بی‌حساب با هر وسیله ممكن صیانت و پاسداری كنند.
    درخشان‌ترین و فروزان‌ترین ستاره آسمان فرهنگ رهایی، مشعل پرفروغ فرهنگ شهادت است.
    تكریم و تعظیم شهیدان، تلاشی مقدس است در برافراشتن پرچم‌های سرخ استقلال و آزادی بشریت، از یوغ ذلت و اسارت و گام بلندی است در راستای احیای ارزش‌های مكتب توحید و عدالت؛ زیرا كه، «شهادت، مرگ در راه ارزش‌هاست» و هر شهید، مشعلی است كه در بلندای عزت و سرافرازی یك ملت، جاودانه می‌درخشد.
    «شهید، زیباترین زخم بر پیكر هستی و «شهادت» زیباترین غزلی است كه از لبهای سرخ حقیقت می‌تراود. شهادت بیداری را معنا می‌كند و بینایی را شفاف می‌سازد.
    شهادت مشعلی است كه خداوند در جان برگزیدگانش برمی‌افروزد، تا تاریكی از شانه‌های زندگی بگریزد.
    شهید چشمه آتشی است كه خرمن ظلم را می‌سوزاند و آب روانی است كه بر كویر تشنه عدالت جاری می‌شود. هر شهید سپیده‌ای است كه در افق آسمان‌ها طلوع می‌كند و پیام‌آور صبح می‌شود. شهادت شهید به طور یقین بسیار پرارزش‌تر و مؤثرتر از حیات اوست. «شاهد» از اوصاف خداوند است و زمانی كه كسی به آن درجه از خلوص برسد كه به مقام شهادت نایل آید او مخلوقی است ملحق شده به خالق و عادی است و از «ونفخت فیه من روحی».
    شهادت نه یك مردن، كه یك انتخاب است: «ولا تقولوا لمن یقتل فی سبیل الله. اموات بل احیاء و لكن لا تشعرون».(1)
    هر كسی را كه در راه خدا كشته و شهید شد، مرده نپندارید؛ بلكه او زنده جاوید است ولیكن شما این حقیقت را در نخواهید یافت.
    شهید همواره زنده است و مرگ او در واقع انتقال از حیات جاری در سطح طبیعت به حیات پشت پرده آن می‌باشد.
    در قرآن كریم، حدود ده آیه به صورت صریح درباره كسانی كه در راه خدا كشته شده باشند، وجود دارد. از جمله مسایلی كه در این آیات به آن اشاره شده است عبارت است از: زنده بودن شهید، رزق شهید، آمرزش گناهان شهید، ضایع نشدن عمل شهید، مسرت و خوشحالی شهید، وارد شدن در رحمت الهی و رستگاری شهید.


نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 18 فروردین 1395 توسط مهسا علیخانی